Bizler;

Üreticilerin,
-Hak ettiği değeri görmesini,
-Hayat standartının yükselmesini,
-Büyüyünce çocuklarının 'Benim babam Çiftçi' cümlesini gururla söylemesini isteyen,

Ülkemizin ise;
-Tarımsal kapasitesini gerçek anlamda kulanmasını,
-Gıdada kendi kendine yeten bir ülke olmasını,
-Dünya'nın en büyük tarım ihracatçılarından biri olmasını isteyen,

İstemekten öte, bunlar için çalışan, hayalleri ve idealleri olan gençleriz.

Ekibimiz

Ata Cengiz - Kurucu

450 yıldır bereketli Çukurova topraklarında çiftçilik yapan bir ailenin torunu olan Ata Cengiz, Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu. Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası Ticaret Topluluğu'nun da kurucusu olan Ata, ileri düzeyde İngilizce, orta düzeyde Fransızca ve Arapça ile başlangıç düzeyinde İbranice konuşabilmektedir.

Deniz Uçan - Büyüme

1995’te İzmir’de doğdu. Hayatının çok büyük bir kısmını İstanbul’da geçirdi. 2017 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyoloji bölümü ile birlikte Reklamcılık yan dal programını bitirdi. Üniversite eğitimi süresince sahne sanatları ile ilgilense de doğaya olan ilgi ve merakını kaybetmedi. Ekolojik, organik ve iyi tarım yöntemlerine olan merakı ve “şehirde yaşarken daha iyisini nasıl yapabiliriz?” sorusuna aradığı cevaplar, kendisini tarlamvar’a getirdi.

Sonat Kaymaz - Operasyon

Kırsal istihdam ve refahı yükseltmeyi kafasına koymuş girişimci. Tarlamvar ile beraber Türk tarımının olması gerektiği yere çıkartmayı hedefliyor. Türkiye'den çıkmış en büyük girişimlerden biri olan Scorp'un kurucu ekibinde yer alıyor, kurumsal alanda da Sürdürülebilirlik üzerine çalışmalar yapıyor. Koç Üniversitesi Uluslararası İlişkiler mezunu, Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası Rekabet ve Ticaret bölümünde yüksek lisansına devam ediyor. Fena tiyatrocu on senedir sahnede, Boz Oyuncuları ile beraber 3 senedir sahnede olmaya devam ediyor.

Erdem Dereli - CMO 

Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunu olan Erdem Dereli, hali hazırda TOBB İGGK (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği İstanbul Genç Girişimciler Kurulu) Kurumsal ve Uluslararası İlişkiler Çalışma Grubu Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Onur Yalınkılınç - İş Geliştirme

Koç Üniversitesi Sosyoloji ve İşletme bölümleri öğrencisi, eski basketbolcu, basketbol antrenörü ve şimdi de girişimci. 2000 yılında ailesiyle beraber Mersin’e taşınması sonucunda, çocukluğunu limon ve portakal kokuları arasında basketbol oynamakla geçirdi. Hala o günlerin özlemini çekiyor, Tarlamvar’la beraber küçükken tattığı o kokuyu tüm Türkiye’ye yaymak istiyor. İnsanların doğdukları yerde iş ve aş üreten politikaların yılmaz destekçisi; kırsalda sosyal ve ekonomik kalkınma yaratma peşinde.

Damla Durman - Büyüme

Bilgi Üniversitesinde Sahne ve Gösteri Sanatları öğrencisi. İlham aldığı toprağı ve onun sunduklarıyla çevresini gözeterek yaşamayı dert edinmiş.Nasıl daha iyi sağlıklı ve adaletli bir şekilde doğal olana ulaşabiliriz soruları aklından geçerken Tarlamvar ailesine katıldı ve çalışmalarına bu doğrultuda devam etmekte.Türkiye Permakültür Araştırma Enstitüsünü'nden Permakültür Tasarım eğitimi ve sertifikası aldı.

İrem Karaman - Analist

1998 yılında Samsun'da doğdu. 17 yılını babasının veteriner hekim olmasının da etkisiyle taşra bir kesimde bahçeler ve hayatı o bahçe olan insanlarla geçirdikten sonra, Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesini kazanıp hazırlık eğitimini Washington D.C'de alma fırsatı yakaladı. Amerika'daki insanların yaşam tarzını gördükten sonra organik tarımın ve doğal yaşamın önemini bir kez daha fark etti. Ülkesine ve dünyaya iyi bir insan, faydalı bir doktor olmanın geleceğe daha yaşanabilir, daha doğal bir çevre bırakmak olduğuna inancı ve şehirdeki tüm bu karmaşa içinde bu inancını gerçekleştirme yolları arayışı onu tarlamvar'a yönlendirdi. Halen en büyük hayali, ileride mesleğini sürdürürken tüm sebze ve meyve ihtiyaçlarını kendi bahçesinde yetiştirebilmektir.

Gamze Çehreli - Grafiker

1994 yılında İstanbul'da doğdu. 2012'de Okan Üniversitesi Sanat ve Tasarım ile serüveni başlamıştır. Tiyatro ve Opera sanat dallarıyla ilgilenip GG Akademide eğitim almıştır. Şuan ikinci okulu olan Doğuş Üniversitesinde Grafik Tasarım bölümün bölümünde eğitimini sürdürmektedir. Kendini bildiğinden beri çizim ile uğraşmakta olup, doğaya ve doğal yaşama karşı olan merakını çizimlerine de yansıtmıştır. Üretkenliğin, doğanın en büyük armağanı olduğu inancı onu Tarlamvar'a getirdi.

Basında Biz

İletişim

Sizleri tanımaktan mutluluk duyarız.

Yeni Sahra mah. Halk cad. 47/2 Ataşehir İstanbul

iletisim@tarlamvar.com

Mesaj bırakın

Sorularınızı yanıtlamak ve görüşlerinizi öğrenmek bizim için çok değerli.