Tarlamvar Çiftliklerinde yer alan tüm ağaçlar organik veya iyi tarım uygulamaları yapılarak yetiştirilir. Bu uygulamalar ile yetiştirilen ürünlerin insan sağlığına zararlı kimyasal, mikrobiyolojik ve fiziksel kalıntılar içermediği; çevreyi kirletmeden ve doğal dengeye zarar vermeden üretildiği; üretimi sırasında insan ve diğer canlıların olumsuz etkilenmediği, üretildiği ve tüketildiği ülkelerin tarımsal mevzuatına uygun olarak üretildiği belge ile garanti altına alınmış olmaktadır. Buna ilaveten ağaç sahipleri meyvelerinin üretim sürecini platform üzerinden takip eder. Nerede,Nasıl ve Kim tarafından üretildiği bilinen ve takip edilen sağlıklı gıdalar tüketir.
Tarlamvar, sitesinde yer alan her meyve için biri asıl biri yedek olmak üzere, aynı sağlıklı bakım standartına sahip 2 çiftçi ile anlaşır. Asıl çiftçinin ağaçlarına bir zarar gelmesi durumunda sağlıklı meyveler yedek çiftçiden tedarik edilir.
Ağaç alımının ardından, ödeme yaparken seçmeniz halinde size özel hazırlanan başlangıç kutusu adresinize gönderilir. Çiftçimiz ağacınızı fotoğraflayarak e-mail adresinize gönderir.Tarım platformu üzerinden ağacınızın bakım programını, hasata kalan zamanı ve tarla durumunu takip edebilirsiniz. Hasat mevsimi, çiftçimiz tarafından toplanan sağlıklı meyveler adresinize doğru yola çıkar.
Süreç 2 şekilde işliyor.
1.si odeme yaparken isme ozel ahsap kutuyu isaretlemeniz halinde arkadasiniza ozel hazirlayacagimiz kutuyu size iletecegiz ve kutuyu sizden alan arkadasiniz kutu icinde yer alan kodu sitemize girerek agac sahipligini baslatacak
2.si kutuyu secmemisseniz email adresinize bir kod iletecegiz. Kodu sitemize giren arkadasiniz agac sahiplenmis olacak
Sitemizden alınan ağaçların geri iadesi alınmamaktadır.
Yasal olarak ağacın satılması mümkün olmadığından, Tarlamvar’da gerçekleşen alımlar ağaçlardan çıkan meyve sahipliği üzerinedir.
Bakım ücreti ödeme talimatı devam ettiği müddetçe ağaç sahipliği devam eder.
Bakım ödemelerini ödenmediği taktirde sistem bizlere uyarı gönderiyor ve sizinle iletişime geçiyoruz. Ağaç sahipliğini devam ettirmek isterseniz yeni kartınızı tanımlıyor ve ağaç aidiyetiniz kaldığı yerden devam ediyor.
Ağacınızın hastalanması veya yanması durumunda, zarar gören ağacınızın yerine, onayınızla beraber çiftliğimizde yer alan başka bir ağacı tedarik ediyoruz.
Çok güzel, çiftçilerimizde aradığımız 2 özellik var. Küçük aile çiftçisi olmaları ve Organik veya İyi Tarım sertifikasına sahip olmaları. Siz de bu özelliklere sahipseniz. Anasayfa'da yer alan Çiftçi Kayıt formunu doldurabilirsiniz. En kısa zamanda ziraat mühendislerimiz sizinle iletişime geçecek.
Tarlamvar ailesine mininum 1 ağaç alarak katılabilirsiniz.
Tarlamvar çiftliklerinin tamamında organik veya iyi tarım uygulamaları yapılmaktadır. Bu uygulamalar ile ağaçların ihtiyaç duyduğu su ve mineral miktarları gelişimleri için en uygun oranda belirlenmektedir. Ağaç bakım faaliyetlerinin dışına çıkmak ve fazladan girdi (su, gübre vb.) sağlamak ağaçlara zarar verebileceği için özel istekleri kabul edemiyoruz
Elbette, Tarlamvar ile sevdiklerinize ağaç hediye edebilir veya anlaşmalı olduğumuz STK'lardan dilediğinize bağış yapabilirsiniz.
Kurumsal hediyeler ve toplu alımlar için iletisim@tarlamvar.com adresinden bizlerle iletişime geçebilir, tüm hediye süreçlerini beraber tasarlayabiliriz.